Любителі собак поділяються на дві основні групи. Перші вважають за краще годувати вихованця готовими збалансованими кормами, другі є прихильниками натурального харчування. Однак часто у них виникає питання, чи варто годувати четвероного друга сирим м’ясом. На нашу думку краще звернутися до фахівця, а якщо такої можливості немає, то на допомогу прийде блог sfp.org.ua.
Сире м’ясо для собак чи потрібно?
Собака відноситься до хижаків, травний тракт та будова щелепи яких пристосовано перетравлювати необроблену плоть інших тварин. Тому основу раціону вихованця мають складати саме м’ясні продукти.
Годування сирим м’ясом необхідне для нормального функціонування організму, адже воно
- позитивно впливає на роботу внутрішніх органів;
- покращує показники крові;
- робить вовну більш блискучою, шовковистою, підтримує оптимальний стан шкірних покривів;
- допомагає формуванню кісткової та м’язової тканини;
- служить джерелом корисних речовин та життєвої енергії.
Чи є шкода?
Термічно необроблене м’ясо може виявитися небезпечним для тварини з таких причин:
- наявність інфекцій;
- вміст токсинів (особливо це стосується субпродуктів, які є своєрідними фільтрами);
- наявність гормонів, антибіотиків та шкідливих добавок, які можуть бути нейтралізовані лише при варінні.
Крім того, деякі неперевірені види м’яса можуть містити паразити. Під особливою загрозою перебувають мисливські собаки, які люблять ласувати дичиною.
Яке м’ясо можна?
Серед сортових різновидів м’яса для годування улюбленця бажано вибирати наступні:
- Рубіць. Містить велику кількість заліза та цинку, легко засвоюється організмом.
- Яловичина. Багата тваринними білками та органічним залізом. Можна пропонувати разом із жиром для нормалізації енергетичного балансу.
- Баранина. У ній присутні вітаміни групи В, які відповідають за нормальну роботу нервової системи та м’язів. Даний вид м’яса вважається дієтичним та гіпоалергенним.
- Крольчатина. Джерело добре засвоюваних білків.
Не слід давати собаці фарш, який не викликає почуття насичення. Не підходять для годування свинина, що містить занадто багато жиру, і телятина, яка може спровокувати діарею.
Як починати вводити до раціону сире м’ясо?
Цуценятам слід пропонувати невеликі ошпарені шматочки, поступово вводячи їх у раціон.
Дорослим собакам, які раніше не вживали сирий продукт, м’ясо теж вводиться в раціон поступово. У цей період важливо спостерігати за станом вихованця, чи не виникло у нього алергії і чи не погіршився стан шерстного та шкірного покриву.
Як тільки собака звикне до нового харчування, слід пропонувати їй великі волокнисті шматки. Субпродукти, попередньо ошпарені окропом, не слід давати частіше одного разу на тиждень.
Сире м’ясо – важлива складова раціону четвероного друга. Воно дуже корисне для організму вихованця, але необроблені м’ясні продукти низької якості можуть стати джерелом потенційної небезпеки.