Африканська ромашка, цвіте з червня до морозів

Газанія родом з Південно-Східної Африки, її часто називають африканської ромашкою. Рослина дуже витривала, йому не страшний літню спеку і осінні заморозки до -7°С. Квіти діаметром 5-9 см дійсно дуже схожі на ромашку. Розпускаються в полудень, а на ніч закриваються (як кульбаби). Цвітіння триває з кінця червня до самих морозів. Як правильно доглядати африканську ромашку дивіться на порталі Danika-Biola.

Кущики сформовані прикореневою розеткою листя і квітконосами висотою до 30 див. На одному кущі може бути 6-9 квіток, кожна з яких здатна цвісти 2-3 тижні. Рослина має залізисті ворсинки, що допомагають справлятися з перепадами температур, недоліком вологи і екстремальній спекою. Дуже хороша при контейнерному вирощуванні.

Африканська ромашка, цвіте з червня до морозів

Вирощування розсади

На розсаду газанию сіють з середини березня до початку квітня, щоб одержати цвітіння в середині-кінці червня. Грунт для посіву можна використовувати універсальний для розсади. Корисно додати піску (приблизно чверть за обсягом). Ємності підійдуть будь-які, але обов’язково з дренажними отворами. Насіння газании великі за розміром, що дозволяє з легкістю розкласти їх через відстань 2-3 см в контейнері. Така посадка полегшить подальшу пікіровку підрослих сіянців. Зверху насіння слід лише злегка присипати субстратом, зволожити з пульвелізатора, накрити плівкою.

Пророщуємо посіви при кімнатній температурі на світлому підвіконні. Щодня провітрюємо, оеспечиваем помірну вологість. Сходи з’являться через 1-2 тижні, укриття знімаємо, температуру змісту трохи знижуємо.

Коли з’являться перші 2 справжні листочки, потрібно акуратно посадити рослини по окремим просторим горщикам (близько 10 см діаметром). При пересадці потрібно стежити, щоб корінці не підгиналися, а зберігали природне розташування.

Через два тижні після пересадки корисно провести підживлення комплексним добривом в концентрації, наполовину меншою від рекомендованої виробником.

Африканська ромашка, цвіте з червня до морозів

Загартовування і висадка в грунт

Розсаду можна починати гартувати, як тільки вона почне після пікірування. Рослинам достатньо тепла від +5°С. У відкритий грунт можна сміливо висаджувати загартовану розсаду на початку травня. Їй не страшні нічні заморозки до -7°С.

Відведіть газании сонячний ділянку з пухкою, добре дренується грунтом. Застою вологи рослина не переносить. Відстань між кущиками при висадці 15-20 див. Корисно в посадкову ямку додати перепревшую органіку або мінеральні добрива.

Як доглядати

Після пересадки на клумбу потрібен регулярний помірний полив. Надалі це витривала рослина здатна обходитися природними опадами. І тільки в посушливу погоду газанию потрібно помірно поливати.

Шкода, що цей багаторічник не зимує в наших широтах. Але при бажанні самі красиві кущики можна пересадити в горщики і зберегти до весни в приміщенні, а навесні знову висадити на клумбу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *