Свербіж у горлі влітку

Свербіж у горлі влітку

Влітку зростає кількість пацієнтів, які скаржаться на свербіж у горлі. У всіх та сама симптоматика: печіння, першіння, свербіж. Бажання почухати горло зсередини не залишає. Дуже незручно та неприємно. Також читайте тут https://dai.kiev.ua/chervona-visip-v-gorli-shho-robiti-pri-pochervoninni-zadnoї-stinki-gorla/ про червона висип в горлі.

З чим пов’язаний такий стан?

З активізацією грибкової флори та розвитком фарингомікозу.

Проведу аналогію із тваринним світом. У спеку ящірки починають пересуватися дуже швидко. У холодну пору року вони перебувають у стані заціпеніння. Те саме відбувається з нашими слизовими оболонками. У спеку обмінні процеси посилюються. Наші кровопостачання та гемостатика активізуються. Тому на тлі спеки запальні процеси трапляються дуже швидко.

Якщо у людини є схильність до фарингомікозу, грибок на тлі спеки починає «розквітати». Тобто з’являються сприятливі умови у розвиток запалення. Температура у ковтку підвищується. Обмінні процеси протікають швидше. Гемодинаміка (рух крові по судинах) стає активнішою. Активніше стає сама людина. Влітку ми одягаємо менше одягу, а хороша погода сприяє тому, що ми стаємо рухливішими. І ось ця підвищена активність організму призводить до виникнення у горлянці грибкового процесу.

Свербіж у горлі влітку

Грибок у горлі – історія дуже неприємна. Хтось намагається перетерпіти, сподіваючись, що все пройде само собою. Але, на жаль, не минає. Інші рятуються народними засобами, полощуть горло різними відварами. Але позитивного результату така тактика не дає. Деякі помічають, що після їжі слизова оболонка пом’якшується, і горла стає комфортнішою. Але це тимчасове полегшення, і вирішення проблеми воно не є.

З грибком допоможе впоратися лише професійна медична допомога. При фарингомікозі пацієнту призначають:

  • протигрибкові препарати, які потрібно приймати внутрішньо
  • десенсибілізуючі препарати загальної дії, які знімають набряк та запалення
  • фізіотерапевтична терапія – місцеве лікування, яке проводить лор-лікар у клініці.

Тому якщо ця проблема переслідує вас рік у рік, або ви зіткнулися з нею вперше, потрібно обов’язково звернутися до оториноларингологу.

Сверблячка в горлі має стати для вас тригером, своєрідним дзвіночком, який спонукає вас звернутися до лор-лікаря за професійним лікуванням. Давайте будемо усвідомленими і відповідально ставимося до свого здоров’я. При появі дискомфорту та сверблячки в горлянці відразу ж записуйтесь до лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *